اغلب ما با برند زیمنس آشنایی داریم. زیمنس بزرگترین شرکت تولیدی صنعتی در کل اروپا است. هم اکنون این شرکت ابر خوشه‌ای آلمانی تولیدات ماشین های لباسشویی هوشمند خود را به سراسر نقاط دنیا ارسال کرده و از مشتریان میلیونی در این حوزه برخوردار است. برای تعمیر لباسشویی شهر قدس و در ماشین لباسشویی زیمنس تجهیزات مدرن و پیشرفته­ای وجود دارد که کاربر در عین استفاده آسان از آن در جهت شستشوی لباس های خود بهترین کیفیت از تمیزی لباس ها را نیز به دست می آورد.

اما ممکن است در این بین یک سری ایرادات و مشکلات فنی نیز در دستگاه دیده شود. source در صورت بروز ایرادات می توانید شاهد ” ارورهای ماشین لباسشویی زیمنس” باشید. در این حالت به دنبال رفع هر چه سریعتر ایرادات ماشین لباسشویی خود می توانید با مجموعه دکتر تعمیرکار متشکل از تعمیرکاران باسابقه و مجرب در زمینه تعمیرات لباسشویی زیمنس تماس بگیرید.
استفاده از تعمیرکاران مجاز لباسشویی جهت رفع ایرادات فنی لباسشویی

استفاده از تعمیرکاران مجاز لباسشویی جهت رفع ایرادات فنی لباسشویی
مهمترین ارورهای لباسشویی زیمنس و راهکارهای رفع آن

جهت آشنایی کاربران عزیز در این قسمت به بررسی کدهای خطا و اروهای ماشین لباسشویی زیمنس خواهیم پرداخت. این ارورها عبارتند از:

    ارور شماره ۱

در صورت مشاهده این ارور می توان فهمید با راه‌اندازی دستگاه، درب ماشین لباسشویی همچنان کامل بسته نشده است. برای رفع آن باید درب را باز کرد و دوباره آن را بست. سپس مجدداً دستگاه را راه‌اندازی کرد. در صورت عدم رفع این مشکل باید سایر قطعات را مورد بررسی قرار داد.

    ارور شماره ۲

این ارور حاکی از نامناسب بودن فشار آب بوده و دستگاه نتوانسته در حد مناسب و استاندارد عملیات آبگیری را انجام دهد. برای رفع آن باید فیلتر، شیر برقی و شیلنگ های آب ورودی را به دقت مورد بررسی قرار داد.

    ارور شماره ۳

با بروز این ارور می توان نتیجه گرفت المنت حرارتی یا مدار دستگاه لباسشویی زیمنس شما دچار مشکل شده است. در این حالت هرچه سریعتر با تعمیرکار مجاز ماشین لباسشویی تماس بگیرید.

    ارور شماره ۴

در صورت عدم تخلیه آب از دستگاه لباسشویی زیمنس این کد خطا به شما هشدار خواهد داد. در صورت وجود گرفتگی و انسداد در فیلتر یا پمپ تخلیه، آب به خوبی از دستگاه تخلیه نخواهد شد. گاهی اوقات افراد بیش از ظرفیت لباسشویی اقدام به بارگیری آن کرده و سبب ضعف در تخلیه آب می شوند. در این حالت با خاموش کردن دستگاه نسبت به کم کردن لباس های داخل لباسشویی اقدام کنید. استفاده از مقادیر نامناسب و غیر استاندارد شوینده ها نیز می تواند در بروز این ارور موثر باشد.

    ارور شماره ۵

چنانچه برای موتور دستگاه مشکلاتی به وجود آید این کد خطا نمایش داده خواهد شد. در صورت دیدن این ارور هر چه سریعتر با تعمیرکار مجاز ماشین لباسشویی تماس بگیرید.

    ارور شماره ۶

چنانچه عمل گرم کردن در ماشین لباسشویی با اختلال مواجه شود این کد خطا به شما هشدار خواهد داد. در این حالت باید سنسور حرارتی دستگاه لباسشویی زیمنس توسط تعمیرکار مورد بررسی یا تعویض قرار گیرد.

    ارور شماره ۷

این ارور نشان می دهد سنسور NTC دستگاه با مشکل مواجه شده است. در این حالت لباسشویی برنامه شستشوی خود را بدون عمل گرم کردن به پایان می رساند. این مشکل باید حتماً توسط تکنسین فنی و متخصص در حوزه تعمیرات ماشین لباسشویی مورد بررسی و رفع قرار گیرد.
رفع سریع ایرادات و مشکلات ماشین لباسشویی زیمنس توسط دکتر تعمیرکار

هشدار ارورها و کدهای خطا در لباسشویی تمام اتوماتیک و هوشمند زیمنس
اما دسته بندی سایر ارورهای ماشین لباسشویی زیمنس در جدول زیر عنوان شده است:
ارورهای E در ماشین لباسشویی زیمنس     راهکار رفع آن ها
E16     ارور E16 در ماشین لباسشویی زیمنس به معنای کار نکردن قطعه میکروسوئیچ درب است. چنانچه به دنبال رفع این کد خطا هستید باید قسمت‌های قفل درب و همچنین میکروسوئیچ را مورد بررسی قرار دهید. می توانید از راهنمایی دفترچه ماشین لباسشویی کمک بگیرید.
E17     ارور E17 در ماشین لباسشویی زیمنس به معنای زیاد شدن مدت‌زمان آبگیری دستگاه لباسشویی شما است. ممکن است شیر آب متصل به دستگاه قطع شده یا دچار پیچ خوردگی شده باشد.
E18     این کد خطا به معنای بسته بودن پمپ تخلیه دستگاه است. پمپ تخلیه دستگاه را از وجود انسداد یا خرابی چک کنید.
E19     به معنای صرف شدن مدت‌زمان زیاد به‌منظور گرم کرد آب می‌باشد. برای رفع این کد خطا باید المنت دستگاه را چک کرده و از ضعیف نبودن ولتاژ برق ورودی نیز اطمینان پیدا کنید.
E20     نمایش این کد خطا به معنی معیوب بودن المنت دستگاه می‌باشد. برای رفع این کد خطا باید نسبت به بررسی سنسور NTC اقدام کنید.
E23     وجود این کد حاکی از معیوب بودن اکو استاپ است. برای رفع این کد خطا از بسته نبودن شیر آب مطمئن شوید.
E25     سنسور کف دیگ را بررسی کنید.
E26     اطمینان پیدا کنید که ولتاژ بین بازه ۰٫۵ الی ۳٫۵ باشد. می توانید هیدروستات را مورد بازبینی قرار دهید.
E27     هیدروستات و شیلنگ آن را چک نمایید.
E28     بررسی سلامت سنسور کف دیگ الزامی است.
E29     شیر آب را از لحاظ باز بودن و نیز اکو استاپ و سنسور کف را از لحاظ سالم بودن مورد بررسی قرار دهید.
E31     باید  شیلنگ خروجی، هیدروستات و پمپ تخلیه را بررسی نمایید.
E32     از سالم بودن و درست کار کردن خشک‌کن لباسشویی اطمینان پیدا کرده و توجه داشته باشید مقدار لباس‌هایی که در دیگ لباسشویی می‌گذارید بیش ‌از حد زیاد یا کم نباشد.
E34     درب لباسشویی را بررسی کنید در صورت لزوم میکروسوئیچ درب باید تعویض گردد.
E35     درب لباسشویی را از جهت خرابی قفل مورد بررسی قرار دهید.
E36     سیم‌کشی، سوکت و میکروسوئیچ را بررسی کنید.
E37     شکستگی و خرابی سنسور NTC سبب بروز این کد خطا می‌شود.
E47     معیوب بودن سنسور دما ناشی از وجود این کد خطا در دستگاه است.
E48     احتمال خرابی در موتور یا کم بودن ولتاژ در ماشین لباسشویی می باشد.
E49     زیاد بودن ولتاژ نیز سبب بروز این کد خطا در ماشین لباسشویی زیمنس می شود.
E50     موتور و رله برد باید بررسی شود.
E51     لباسشویی از جهت سلامت موتور باید توسط تعمیرکار مورد بررسی قرار بگیرد.
E58     کم بودن سرعت چرخش موتور سبب بروز این کد خطا خواهد شد.
E59     ماشین لباسشویی زیمنس باید از جهت اتصالات و خرابی در سیم کشی ها مورد بررسی قرار گیرد.
E60     سنسور کف باید مورد بازبینی قرار گیرد.
E61     ماشین لباسشویی زیمنس باید از لحاظ ایرادات قفل درب و مدار سیستم بررسی شود.
E63     در صورت بروز مشکلات در برد دستگاه این کد خطا به کاربر هشدار خواهد داد.
سخن آخر

در این مطلب با ارورهای ماشین لباسشویی زیمنس و دلایل بروز آن آشنا شدید. اما همانطور که در داخل مطلب هم توضیح دادیم برخی از این ایرادات تنها توسط یک متخصص فنی آشنا در حوزه تعمیرات ماشین لباسشویی زیمنس حل خواهد شد. از این رو “مجموعه دکتر تعمیرکار “با بیش از ۱۵ سال سابقه ارائه خدمات تعمیرات به مشتریان عزیز به کمک کاربر ماشین لباسشویی زیمنس آمده است. تکنسین های زبده این مجموعه با استفاده از جدیدترین ابزار ها به تشخیص سریع ایرادات و رفع مشکلات ماشین لباسشویی زیمنس شما خواهند پرداخت.

دوشنبه 17 آبان 1400
بؤلوملر :