شاید برایتان پیش آمده باشد که به آشپزخانه بیایید و متوجه وجود آب در زیر ماشین لباسشویی خاموش خود شوید. مسلم است که وجود مشکلات فنی در قطعات لباسشویی می تواند تولید اشکالاتی در دستگاه بکند. یکی از همین ایرادات نشت آب از قسمت های مختلف دستگاه می باشد. برای تعمیر لباسشویی غرب تهران و به همین علت بهتر است با دلایل مهم و یا به عبارتی ” علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی ” آشنایی پیدا کنید تا بتوانید راهکارهای حل این مشکل را دریابید. چنانچه علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در این باره هستید تا پایان مطلب ما را همراهی کنید.
علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی

علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی
مهمترین دلایل نشت آب از زیر ماشین لباسشویی

جهت دستیابی سریع به علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی بهتر است هر چه سریعتر با تعمیرکار مجاز ماشین لباسشویی تماس بگیرید. به یاد داشته باشید هر چه قدر هم نشت آب کم باشد آن را باید جدی گرفت چرا که لباسشویی با آب و برق کار می کند و همین نشتی می تواند شما را با خطر برق گرفتگی و صدمات جدی مواجه سازد. در هر صورت مهمترین دلایل این ایراد را می توان موارد زیر دانست.

    وجود پارگی و فرسودگی یا انسداد در شیلنگ لباسشویی
    گرفتگی در پمپ تخلیه
    وجود مشکل در دریچه ورودی آب
    خرابی لاستیک دور درب لباسشویی
    خرابی و ایرادات در قطعاتی همچون دیگ یا مخزن، کاسه نمد و بلبرینگ ها
    اشکالات به وجود آمده در قسمت جاپودری دستگاه
    آبگیری مداوم دستگاه در اثر خرابی برخی از قطعات
    سوختگی و خرابی سوئیچ دستگاه

نشت آب از زیر لباسشویی

نشت آب از زیر لباسشویی
رفع مشکلات بیرون زدن آب از ماشین لباسشویی

گاهی ماشین لباسشویی درحالیکه روشن بوده و عملیات شستشو را انجام می دهد شما متوجه نشتی آب از آن می شوید و گاهی نیز با وجود خاموش بودن همچنان دستگاه نشتی دارد. از آنجاییکه می تواند دلایل مختلفی سبب بروز این مشکل شود بهتر است هر چه سریعتر با تعمیرگاه های مجاز لباسشویی تماس بگیرید. source قطعا یک تعمیرکار خبره پس از بررسی کامل ماشین لباسشویی می تواند علت وجود مشکل را پیدا کرده و آن را رفع نماید.

    بررسی شیلنگ ها

چنانچه ماشین لباسشویی شما نشتی دارد اولین کاری که باید انجام دهید بررسی شیلنگ ها است. شیلنگ ها قطعاتی در لباسشویی هستند که ورود و خروج آب را به عهده دارند بنابراین در اثر فرسودگی و پاره گی این قطعه شما با نشت آب مواجه خواهید شد. برای رفع آن باید نسبت به تعویض آن ها اقدام کنید.

    وجود اشکالات یا خرابی در پمپ تخلیه

از شایع‌ترین دلایل نشت آب از دستگاه لباسشویی خرابی در پمپ تخلیه است. به طور معمول پمپ تخلیه به صورت تسمه‌ای، درایو مستقیم و یا الکتریکی دیده می شود. چنانچه در طول عملیات شستشو نشتی آب از دستگاه دیده شود می‌توان نتیجه گرفت که در پمپ تخلیه مشکلاتی به وجود آمده است.

توجه کنید در صورت خرابی در این قطعه می توان شاهد نشت آب از زیر ماشین لباسشویی و یا حتی نبود آب داخل دستگاه و در حین شستشو باشید. به همین علت اغلب تعمیرکاران پس از مشاهده این مشکل به بررسی پمپ تخلیه، شیلنگ های متصل به آن و نیز در صورت نیاز به تعویض تسمه ماشین لباسشویی در قسمت پمپ می پردازند.


    اشکالات در دریچه ورودی

همانطور که از اسم این قطعه پیداست وظیفه کنترل ورود آب گرم و سرد به داخل لباسشویی را بر عهده دارد. از نظر جایگاه قرارگیری این شیر در پشت ماشین لباسشویی است که شیلنگی به آن نیز متصل شده و از پنل عقب به دستگاه راه پیدا می کند. برای جلوگیری از نشتی آب باید دریچه و شیلنگ متصل به آن به هیچ عنوان ترک یا آسیب دیدگی نداشته باشد. در غیر اینصورت مطمئنا دچار ایرادات دستگاه از قبیل نشتی آب از لباسشویی خواهید بود.

    خرابی لاستیک دور درب

ماشین لباسشویی از لوازم خانگی پر مصرف است. از آنجاییکه لاستیک دور درب لباسشویی نیز در اثر استفاده فراوان دچار استهلاک و فرسودگی شده و یا حتی از جای خود خارج می شود باید هر چند وقت یکبار اقدام به سرویس دستگاه کرد. این کار سبب تعویض به موقع قطعات خراب و فرسوده نظیر لاستیک دور درب شده و به این ترتیب جلوی بروز مشکلاتی نظیر نشت آب از لباسشویی گرفته می شود.

    بررسی دیگ دستگاه

همواره تعمیرکاران پس از مشاهده نشتی آب از لباسشویی به بررسی دیگ لباسشویی، کاسه نمد و بلبرینگ ها می پردازند. گاهی به علت عدم تراز بودن دستگاه لباسشویی و جابه جایی آن به هنگام کارکردن سبب صدمه خوردن و سوراخ شدن دیگ می شود. خرابی در دیگ می تواند ناشی از فرسودگی، زنگ زدگی و یا گرفتگی در اثر رسوبات باشد که در نتیجه شما شاهد نشتی آب از دستگاه خواهید بود.

در صورت خرابی کاسه نمد یا بلبرینگ ها نیز می توان این مشکل را مشاهده کرد. خرابی کاسه نمد و بلبرینگ ها معمولا بر اثر قرار دادن بیش از اندازه ظرفیت لباس ها در لباسشویی صورت می گیرد.

    وجود ایرادات در بخش جاپودری

در مقالات قبلی اشاره کردیم که وجود رسوبات ناشی از پودر لباسشویی در جاپودری می تواند مشکلاتی را در دستگاه لباسشویی شما به وجود آورد. زمانیکه جاپودری بر اثر رسوبات دچار گرفتگی شود شیر برقی آب بیشتری را وارد این بخش کرده و در نتیجه نشت آب را سبب خواهد شد. در ضمن وجود ترک در قطعه جاپودری خود باعث نشت آب از لباسشویی می شود.

    صدمات سوئیچ یا هیدروستات دستگاه

عملکرد سوئیچ یا هیدروستات در لباسشویی کنترل میزان حجم آب ورودی است. تصور کنید این قطعه مهم خراب شود دیگر کنترلی جهت آب ورودی مخزن وجود نخواهد داشت. همین عامل سبب جریان آب ورودی بیشتر به داخل دیگ شده و در نتیجه سرریز شدن و نشت آب را به همراه خواهد داشت.
کلام آخر

در این مقاله متوجه شدیم علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی می تواند دلایل مختلفی را به همراه داشته باشد و پشت گوش انداختن برای رسیدگی به آن هزینه های سنگین تری را متوجه ما خواهد کرد. نشت آب نه تنها سبب فرسودگی دستگاه شما می شود بلکه خطر جانی ناشی از برق گرفتگی را به دنبال خواهد داشت. از این رو پیشنهاد ما به شما تماس با مجموعه بزرگ ” دکتر تعمیرکار” است.

این مجموعه متشکل از تعمیرکاران زبده و کارآزموده است. در ضمن شما تنها با یک تماس با ما می توانید تعمیرات ماشین لباسشویی خود را در کمترین زمان ممکن شاهد باشید. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.source 2

 

دوشنبه 17 آبان 1400
بؤلوملر :