یکی از مشکلاتی که ممکن است به هنگام راه‌اندازی ماشین لباسشویی به جهت شستشوی لباس ها پیش آید وقوع ارورها یا کدهای خطا روی صفحه نمایش دستگاه است. برای تعمیر لباسشویی شهر ری و ماشین لباسشویی آریستون دارای صفحه نمایش دیجیتال و هوشمند بوده که به دلیل کیفیت بالای شستشو مورد استفاده بسیاری از کاربران قرار می گیرد. اما به نظر شما ارور ماشین لباسشویی آریستون به چه دلیل رخ می دهد؟ در این مقاله می خواهیم با دلایلی که سبب به وجود آمدن این خطاها می شود آشنا شده تا بتوانیم به رفع آن ها بپردازیم.
آشنایی با " ارور ماشین لباسشویی آریستون" و رفع آن ها

ارورها یا کد خطاها در ماشین لباسشویی آریستون

در تمامی ماشین های لباسشویی هوشمند به دلایل مختلفی اعم از استفاده نادرست از دستگاه یا آسیب و صدمات قطعات داخل آن ارورها به صورت نمایش حروف انگلیسی و اعداد روی صفحه دیجیتال ماشین لباسشویی نشان داده می شوند. در ضمن فلش در چراغ های LED دستگاه نیز حاکی از وجود ارورها است. مهمترین کدهای خطا یا ارور در ماشین لباسشویی آریستون عبارتند از:

    کد خطای F10

زمانیکه به دلایلی همچون انسداد شیلنگ آب سرد و یا بسته بودن شیر آب سرد جریان آب سرد در دستگاه وجود نداشته باشید این ارور روی صفحه دیجیتال ماشین لباسشویی آریستون نشان داده خواهد شد.source

    کد خطای F11

وجود این خطا نشانگر نبود آب گرم در دستگاه است. گاهی سرد بودن محیط و یا یخ زدگی لوله ها سبب بروز چنین خطایی در دستگاه می شود. در این حالت باز بودن شیر آب گرم و عدم وجود پیچ خوردگی های شیلنگ را بررسی کنید.

    کد خطای F13 وF12

این ارور نیز مربوط به مشکلات آب سرد و گرم می باشد. در این حالت شیلنگ آب سرد و گرم را از وجود عدم انسداد مورد بررسی قرار دهید. در ضمن از باز بودن شیرهای آب سرد و گرم نیز مطمئن شوید.

    کد خطای F14

به طور معمول وجود اشکال در سنسور حرارتی و المنت های دستگاه سبب گرم نشدن آب ماشین لباسشویی و بروز چنین خطایی خواهد شد. در این حالت نیاز به تعویض قطعاتی همچون سنسور و المنت ها است.
عیب یابی سریع دستگاه ماشین لباسشویی و رفع کدهای خطا توسط تعمیرکاران مجاز ماشین لباسشویی

عیب یابی سریع دستگاه ماشین لباسشویی و رفع کدهای خطا توسط تعمیرکاران مجاز ماشین لباسشویی

    کد خطای F15

چنانچه نصب شیلنگ تخلیه با ایراداتی همراه باشد این کد خطا آن را به شکلی سریع به اطلاع شما می رساند. طریقه نصب صحیح بر ماشین لباسشویی به صورت در نظر گرفتن ارتفاع مناسب از دستگاه جهت عدم پیچ خوردگی و انسداد شیلنگ تخلیه از مهمترین کار یک نصاب ماشین لباسشویی است.

    کد خطای F16

در صورتیکه به دلایل مختلفی از جمله آسیب سنسور سطح آب، تنظیمات سطح آب به هنگام عملیات شستشو در ماشین لباسشویی قطع شود این کد خطا را مشاهده خواهید کرد. در این حالت هر چه سریعتر شیر آب ورودی را ببندید تا سطح آب در دستگاه بیشتر نشود.

    کد خطای F17

در صورت مشکلات در درب ماشین لباسشویی همچون صدمات میکروسوئیچ به هنگام بستن درب ماشین لباسشویی این خطا را خواهید دید. در این حالت نیاز به تعویض قطعات صدمه دیده همچون میکروسوئیچ می باشد پس هرچه سریعتر با تعمیرکاران ماشین لباسشویی تماس بگیرید.

    کد خطایF20  وF21

وجود خرابی و ایراد در ترمیستور سبب بروز این کد خطا خواهد شد. برای رفع این کد خطا بهتر است از کمک تکنسین های فنی ماشین لباسشویی کمک بگیرید.

    کد خطای F30 و F31

در صورتیکه قطعه درایو دستگاه شما دچار مشکل شود این کد خطا بر صفحه دیجیتال ماشین لباسشویی آریستون نشان داده خواهد شد. برای رفع این مشکل گاهی نیازمند بازبینی موتور لباسشویی توسط تعمیرکار است.

    کد خطای F33

در صورتیکه سطح آب در ماشین لباسشویی بیش از اندازه شود این کد خطا نشان داده می شود. از دلایل بهم خوردن تنظیمات سطح آب می توان به صدمات و آسیب مربوط به قطعه سوئیچ فشار دستگاه اشاره کرد. در هنگام بررسی این قطعه شیلنگ و محفظه را نیز مورد بازبینی قرار دهید.

    کد خطای F40

با نمایش این کد خطا نیازمند بررسی تعمیرکار خواهیم بود. این ارور لباسشویی آریستون به معنای جمع شدن آب در سطح زیر حفاظت دستگاه در طول مرحله گرمایشی است. پس برای رفع آن هر چه سریعتر با مرکز معتبر تعمیرات ماشین لباسشویی تماس بگیرید.

    کد خطای F41

چنانچه مشکلی در قطعات هیدروستات یا برد ماشین لباسشویی رخ دهد این ارور به صورت کد خطا نمایان می شود. گاهی برای رفع کامل این مشکل نیازمند تعویض قطعات برد دستگاه خواهید بود.

    کد خطای F43

در صورتیکه در برد کنترل و قفل درب ماشین لباسشویی مشکلی به وجود آید این ارور نشان داده خواهد شد. در این حالت تعمیرکار به بررسی برد کنترل و تعویض آن خواهد پرداخت.

    کد خطای F50 و F51

چنانچه مشکلی در برنامه شستشوی ماشین لباسشویی آریستون رخ دهد این ارور را مشاهده خواهید کرد. برای رفع آن باید مجدداً اقدام به برنامه ریزی ماشین لباسشویی کرده و شرط پیش فرض دستگاه را ذخیره کنید.

    کد خطای F62

ارور ماشین لباسشویی آریستون  با این کد خطا حاکی از گرم شدن بیش از اندازه آب و وجود مشکل در پنل کنترلی آن می باشد. برای رفع این مشکل باید سنسور دما، اتصالات، سیم کشی ها و قطعه المنت حرارتی را مورد بررسی قرار داد.

    کد خطای F82

در صورت وجود مشکل در بخش برنامه نویسی برد کنترل ماشین لباسشویی به صورت اروری روی صفحه دیجیتال دستگاه نمایش داده خواهد شد. از آنجاییکه برد ماشین لباسشویی قطعه‌ای حساس است باید حتماً توسط یک متخصص فنی تعمیر ماشین لباسشویی مورد بررسی قرار گیرد.
کلام آخر

آشنایی با ” ارور ماشین لباسشویی آریستون” و رفع آن ها از مهمترین نیاز کاربر به هنگام استفاده از ماشین لباسشویی است. گاهی افراد به تنهایی قادر به رفع مشکلات به وجود آمده به صورت کد های خطا نیستند. در این حالت نیازمند کمک گرفتن از افراد متخصص در این حوزه است. مجموعه دکتر تعمیرکار با بیش از ۱۵ سال سابقه ارائه خدمات تعمیرات با کیفیت بالا در خدمت مشتریان عزیز می باشد. جهت انجام تعمیرات ماشین لباسشویی و رفع تمامی مشکلات آن با ما تماس بگیرید.https://www.mrappliance.com/residential-services/laundry/

دوشنبه 17 آبان 1400
بؤلوملر :