برخی اوقات مدت زمان طولانی از خرید لباسشویی آبسال شما می گذرد و دیگر خدمات رایگان پس از فروش جهت انجام کارهایی همچون نصب مجدد دستگاه، شامل حال شما نمی شود. و برای تعمیر لباسشویی در فردیس در ابتدا شاید خود به فکر نصب آن بیفتید که در اینصورت باید از اطلاعات لازم در این زمینه برخوردار باشید.

در هنگام نصب لباسشویی باید نکاتی را رعایت کرد چراکه انجام نصب نادرست و اشتباه می تواند صدمات زیادی بر دستگاه شما وارد سازد و در نتیجه هزینه هایی را نیز برای شما در پی داشته باشد. در این مقاله سعی کردیم تا به موارد مهم در رابطه با نصب ماشین لباسشویی آبسال اشاره کنیم.

        اتصال الکتریکی لباسشویی آبسال در هنگام نصب آن
        نصب و اتصال شیلنگ آب ورودی لباسشویی
        طریقه نصب شیلنگ آب تخلیه لباسشویی آبسال
        کلام آخر

در رابطه با آشنایی بیشتر این شرکت باید گفت آبسال در سال ۱۳۳۵ با نام شرکت لعاب ایران (سهامی خاص) در شمال شرقی تهران تاسیس شد. این برند در سال‌های ابتدایی خود تنها به تولیدات محصولاتی نظیر کاسه، بشقاب، قوری وغیره می‌پرداخت.

سرانجام این شرکت با تولید اجاق‌گازهای فردار، بخاری‌های گازسوز و آبگرمکن‌های گازی به تولیدکنندگان لوازم‌خانگی در کشور پیوست. یکی از این لوازم خانگی ماشین لباسشویی آبسال است که به عنوان یکی از بهترین برندهای محصولات ایرانی در بازار لوازم خانگی شناخته شده است.

تمامی محصولات این مجموعه نظیر ماشین لباسشویی آبسال دارای کارت گارانتی و ضمانتنامه معتبر بوده و کلیه خدمات توسط نمایندگی تعمیر لباسشویی آبسال به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می گیرد.

اما چنانچه خود تمایل به نصب لباسشویی آبسال دارید باید به موارد زیر توجه کنید.

پیچ های پشتی لباسشویی را آماده اتصال کنید.

تعداد حدود شش عدد پیچ در ماشین لباسشویی وجود دارند که قبل از استفاده از دستگاه باید آن ها را باز کنید. در غیر اینصورت به هنگام کار کردن سر و صدا و لرزش زیادی را از دستگاه مشاهده خواهید کرد . در ضمن پس از مدت کوتاهی از استفاده با ارورهای ماشین لباسشویی آبسال مواجه خواهید شد.

به راهنمای نحوه قرارگیری ماشین لباسشویی هنگام نصب توجه کنید!

نصب لباسشویی در تمامی برندها همچون ال جی، سامسونگ، کرال، ایندزیت، ارج، پاکشوما، حایر و غیره تقریبا یکسان است. چنانچه توجه کرده باشید در دفترچه راهنمای لباسشویی آبسال نکاتی جهت نصب صحیح دستگاه بیان شده است که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

    در ابتدا به مکان قرار گیری لباسشویی توجه کنید. جایی را انتخاب نمایید که کاملا صاف و بدون شیب باشد.
    دقت کنید هرگز از چوب یا اشیاء دیگر برای تراز کردن دستگاه خود استفاده نکنید.
    در صورت لزوم با باز کردن پایه های ماشین لباسشویی آن را تراز کنید.
    طبق دفترچه راهنمای دستگاه، شیب سطح قرار گیری در نهایت باید حدود یک درجه باشد.
    به هنگام قرارگیری دستگاه دقت کنید که حدود ده سانتیمتر نسبت به دیوار عقب و دو سانتیمتر از طرفین فاصله داشته باشد.
    باز کردن پایه ها را تا جایی ادمه دهید که به اندازه دو سانتیمتر با زمین فاصله داشته باشد.
    باید امکان گردش هوا در اطراف دستگاه به راحتی صورت بگیرید.
    ماشین لباسشویی را در مجاورت منابع گرمازا قرار ندهید.
    دمای محل قرار دادن ماشین لباسشویی نباید خیلی پایین باشد.
    در ضمن، از گذاشتن مواد شوینده و سبد لباس ها روی دستگاه خودداری کنید.

اتصال الکتریکی لباسشویی آبسال در هنگام نصب آن

پس از پشت سر گذاشتن مراحل بالا نوبت به اتصال الکتریکی دستگاه می رسد.

    برای این منظور دو شاخه برق دستگاه را تنها در یک پریز بدون سه راهی قرار دهید. به عبارتی از یک پریز مخصوص برای آن استفاده کنید.
    توجه نمایید پریز برق باید به دستگاه نزدیک باشد تا سیم برق دچارکشیدگی نشود.
    جهت حفظ نکات ایمنی پریز برق باید متصل به زمین باشد.

نصب و اتصال شیلنگ آب ورودی لباسشویی

ابتدا شیر آب را برای اتصال شیلنگ که در زیر سینگ ظرفشویی قرار دارد بررسی کنید. پس از اتصال شیلنگ به بخش شیر آب، آن را با یک رابط که در لوازم جانبی ماشین لباسشویی قرار دارد، محکم نمایید. این کار سبب می شود تا از نشت آب جلوگیری شود. توجه کنید شیلنگ آب با اتصال قرمز برای آب گرم و با اتصال آبی برای آب سرد می باشد. استفاده از شیر آب گرم برای شیلنگ می تواند تا اندازه ای بر کاهش مصرف انرژی توسط دستگاه بکاهد.
طریقه نصب شیلنگ آب تخلیه لباسشویی آبسال

شیلنگ تخلیه دستگاه را باید به اتصالات تخلیه در زیر سینگ متصل کرد و سپس آن را با یک رابط محکم کنید تا آب از آن به بیرون نشت پیدا نکند. توجه نمایید شلنگ تخلیه دستگاه نباید در مسیر خود تا به لوله فاضلاب پیچ خوردگی داشته باشد چراکه در این صورت انسداد ایجاد شده و با مشکلات عدم تخلیه دستگاه مواجه خواهید شد. در دفترچه راهنمای نصب دستگاه میزان ارتفاع مناسب شلنگ تخلیه گفته شده و به طور معمول در حدود یک متر می باشد تا تخلیه آب به طور کامل انجام گیرد.

پنجشنبه 11 آذر 1400
بؤلوملر :